DIVADELNÁ REŽISÉRKA

Divadlo som mala rada o malička. Ešte v Nitre mi učarovalo bábkové divadlo a po vyštudovaní bábkoherectva som pôsobila v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici. Do kúska dreve v podobe bábky dokážete pretaviť celý život. Vždy som ale chcela pracovať s ľuďmi a lákala ma réžia, ktorú som neskôr tiež študovala na VŠMU. V istom momente som sa totiž prestala pozerať na divadlo ako herečka, ale začala som premýšľať nad tým, ako môže divadlo pôsobiť na spoločnosť ako celok. A to je už pohľad režiséra.

Doteraz som režírovala množstvo hier, pripravila vlastné inscenácie, no špeciálne miesto v mojom živote má určite Divadlo z Pasáže venujúce sa práci s ľuďmi s mentálnym postihnutím, ktoré sme založili v roku 1995. Pôvodne som si myslela, že to bude len jedno predstavenie. Ale tá každodenná tvorivá práca s týmito ľuďmi nás priviedla k myšlienke založiť divadlo. Divadlo, ktoré sa nám zdalo zmysluplné, užitočné, angažované. Bolo to zmysluplné aj pre nás okolo, pre poznanie samých seba.

Dodnes okrem réžie divadelných predstavení či rozličných podujatí stále sama aj hrám. V Divadle Pôtoň sa snažíme nastaviť zrkadlo našej spoločnosti, našej krajine nepokosených lúk.